Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Drogie Grupy Modlitwy Ojca Pio,

W Środę Popielcową przeżyjemy chwilę duchowego braterstwa i wspólnie będziemy się modlić o pokój.

2 marca o godz. 11.30 Msza św. w Środę Popielcową, celebrowana przez o. Franco Moscone, będzie transmitowana na żywo przez Padre Pio TV.

Eucharystia odbędzie się w głównej kaplicy Domu Ulgi w Cierpieniu: po raz pierwszy będziemy mogli być duchowo zjednoczeni i modlić się razem z pracownikami i chorymi naszego ukochanego Domu, przyjmując zaproszenie, które Ojciec Święty skierował do nas w ostatnich dniach: oddajmy się intensywnie modlitwie o pokój na świecie, czyńmy to razem.

W środę, 2 marca, będzie można oglądać transmisję z uroczystości o godz. 11.30:
Padre Pio TV (kanał 145 / sky 852 / tivùsat 445)
Kliknij tutaj: https://www.teleradiopadrepio.it/padre-pio-tv/

INFORMACJA

Drogie Grupy Modlitwy,

w załączniku znajduje się Szósty Krok naszej tegorocznej drogi wspólnotowej.

W katechezie ”Grupy Modlitwy w życiu Kościoła” znajdziecie wiele historii związanych z naszym ruchem świeckich.

Bardzo dziękujemy za świadectwa i zdjęcia nadesłane z okazji Dnia Wierności: wszystkie zostały opublikowane na stronie internetowej:

http://www.operapadrepio.it/gruppidipreghiera/il-rinnovo-delle-promesse-di-fedelta-nei-gruppi-di-preghiera/nggallery/festa-della-fedelta-2022/festa-della-fedelta-2022-estero/

Pozdrawiamy Was serdecznie.
Centrum Grup Modlitwy Ojca Pio

 

8 rocznica powstania Grupy Modlitwy św. Ojca Pio przy Parafii pw. św. Ojca Pio w Tychach, jedynej w Archidiecezji Katowickiej pod tym wezwaniem

Dnia 31 stycznia 2022 roku Grupa Modlitwy św. Ojca Pio przy Parafii św. Ojca Pio obchodziła 8. rocznicę powstania. Był to czas podziękowania Bogu i ludziom za wszystkie łaski i dobro, które otrzymujemy.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęliśmy o godz. 17.30 Nabożeństwem do św. Ojca Pio, które zostało połączone z Dniem Wierności czyli 118. Rocznicą przyjęcia habitu zakonnego przez św. Ojca Pio. Członkowie naszej GM zgromadzili się wokół ołtarza, aby odnowić swoje obietnice chrzcielne jako znak Bożego życia otrzymanego w Chrystusie. Była to piękna i radosna okazja do publicznego zobowiązania do wierności Ewangelii, które przedstawiliśmy św. Ojcu Pio. Nabożeństwo celebrował diakon stały naszej Parafii, Tadeusz Cieślik. Na zakończenie udzielił on wszystkim Bożego błogosławieństwa.

O godz. 18.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. . W koncelebrze wzięli udział: ksiądz proboszcz Dariusz Gadomski, ks. senior Marian Krzyżowski i diakon stały Tadeusz Cieślik. Homilię nawiązującą do św. Jana Bosko (w tym dniu obchodziliśmy jego wspomnienie) i św. Ojca Pio. wygłosił ks. proboszcz Dariusz Gadomski. Jak zaznaczył ks. proboszcz, św. O. Pio jest świętym na trudne czasy, w których obecnie żyjemy. Dlatego Jemu powierzyliśmy wszystkie sprawy i prosiliśmy o Jego wstawiennictwo. Wszyscy zgromadzenia na Mszy św. zostali ubogaceni słowem Bożym, które zanieśli do swoich domów i rodzin. Uroczystości zakończyły się końcowym błogosławieństwem z rąk naszego proboszcza ks. Dariusza Gadomskiego, który obdarował każdego z obecnych pięknym kalendarzem wydanym z okazji 20. lecia kanonizacji Ojca Pio.

W marcu 2022 roku nasza Parafia obchodzić będzie 10. rocznicę erygowania. Dla całej Parafii, wszystkich parafian jak i członków GM jest to wielkie wydarzenie. Dla jego uczczenia GM, w każdy pierwszy piątek miesiąca włączyła się do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu wystawionego na ołtarzu od godz. 8.00 do 17.30. Każdy członek GM adoruje przez 1. godz. i czuwa aby Pan Jezus nie był sam w kaplicy. Jest to nasze duchowe przygotowanie do obchodów 10. rocznicy istnienia naszej Parafii a zarazem modlitewne podziękowanie za żywy kościół i ten z cegły, który powstaje na naszych oczach.

Jak przystało na Parafię pod wezwaniem św. Ojca Pio każdą mszę św. w naszej kaplicy rozpoczynamy modlitwą o łaski za przyczyną św. Ojca Pio,

O Jezu, pełen łaski i miłosierdzia, Ty dla zbawienia dusz ludzkich podjąłeś mękę i umarłeś na krzyżu, aby wyjednać przebaczenie grzechów; pokornie błagam Cię; za przyczyną św. Ojca Pio, kapłana i stygmatyka, który wielkodusznie Ci służył, poświęcał swe życie i cierpiał dla ratowania grzeszników, udziel mi przebaczenia moich win i łaski. Dla większej chwały Twojej racz go wsławić chwałą świętości i przyciągnij wszystkich ludzi do swego miłującego Serca. Który żyjesz i królujesz 

Na wieki wieków 
Amen

 

W dniu 25 stycznia 2021 roku o godzinie 17.30 rozpoczęliśmy Nabożeństwo Wystawienne na ołtarzu Najświętszego Sakramentu. W ten dzień uczestniczyliśmy wraz z ks. Proboszczem Dariuszem Gadomskim w nabożeństwie 117 rocznicy przyjęcia habitu zakonnego przez Św. O.Pio. Obchodziliśmy dzień wierności i odnowiliśmy nasze obietnice chrzcielne – znak Bożego życia otrzymanego w Chrystusie.
 

Była to zarazem okazja do publicznego potwierdzenia naszego zobowiązania do wierności Ewangelii, które tak wiele razy osobiście przedstawialiśmy Św. Ojcu Pio. W czasie nabożeństwa odmawialiśmy modlitwy i śpiewaliśmy pieśni o Św. Ojcu Pio.
Na zakończenie otrzymaliśmy błogosławieństwo Przenajświętszym Sakramentem. Zwieńczeniem uroczystości była rozpoczęta o godz. 18.00 Msza św w intencji członków Grup Modlitewnych i ich rodzin, z okazji 7 rocznicy powstania GM Św. O. Pio. Dziękowaliśmy Bogu i ludziom za otrzymane łaski. Mszę św. celebrował i homilię wygłosił ks. Proboszcz. Nawiązał w niej do słów Ewangelii św. Marka16,15:
„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”
Wszyscy zostaliśmy ubogaceni słowem Bożym, które mogliśmy zanieść do naszych rodzin.
Uroczystości zakończyły się błogosławieństwem końcowym, które otrzymaliśmy z rąk ks. Proboszcza.

 

25 listopada 2019 roku o godz. 18 tej odprawiona została Msza święta w intencji naszej grupy modlitewnej i ich rodzin. Mszę odprawił ks. Marian Krzyżowski, wraz z diakonem Tadeuszem Cieślikiem. Po Mszy św. Odbyło się spotkanie formacyjne.

26 października 2019 roku nasza grupa modlitewna została zaproszona do Knurowa na 10 lecie grupy modlitewnej św. Ojca Pio działającej przy prafii Matki Bożej Częstochowskiej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele naszej grupy i ks. Proboszcz Dariusz Gadomski.

 

Spowiedź / Сповідь

Wspieraj Seniora

Z miłości do Słowa

Liturgia słowa

... do św. Archanioła

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
pokornie o to prosimy, a Ty,
Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001700

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś33
Wczoraj11
Tydzień115
Miesiąc545
Razem677946